T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRŞEHİR / AKPINAR - AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

May

TÜBİTAK´ın desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 4006 Bilim Fuarımız misafirlerimizin katılımıyla büyük bir onurla gerçekleştirilmiştir.

Altı ay gibi bir süredir öğrenci ve öğretmenlerimizle hazırlığını yaptığımız fuarımız Belediye Başkanımız, şube Müdürümüz , Garnizon Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve okul müdürleri, öğrencileri ve öğretmenleri ile velilerimizin katılımıyla açılmıştır. Fuarımızda 25 öğrenci ile 6 öğretmenimizin büyük emeklerle hazırladığı Kodlama, Coğrafya, Edebiyat, Türkçe, Fizik, Mühendislik, Matematikve Tasarım alanlarındaki 20 projemiz misafirlerimiz tarafından çok beğenilmiştir. 

Fuarımıza katılarak destek olan bütün misafirlerimize ve fuarımızın hazırlığının her adımında görev alan öğrenci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

May

Şube öğretmenlerimiz kendi sorumluluklarındaki öğrencilerinin zeka ve yeteneklerini tanımaları için 28 Mayıs Pazartesi günü öğrenci tanıma ve çoklu zeka testleri uygulandı. Öğrencilerimizin eğitim öğretim başarısını arttırmak ve yeteneklerini geliştirmek için uygun ortamları hazırlamada yapılan bu çalışma bizim için çok önemlidir.  

Ayrıca matematiksel ( sayısal) zekaya yatkın yedinci sınıf öğrencilerimizden bazıları Matematik öğretmenimiz Büşra DUYAR tarafından matematik testine tabi tutuldular ve zeka sorularının yer aldığı testi başarıyla tamamladılar.

May

Müftülük Görevlisi Muzaffer GÖKTAŞ hocamız öğrencilerimizle buluştu. Okul mescidinde gerçekleştirilen buluşmada hocamız öğrencilerimize mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak bilgiler verdi. öğrencilerimizin ilgiyle dinledikleri hocamız tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilerimize mesleki gelişimlerinin eksiksiz olmasının onlara sağlayacağı  faydaları anlattı. Öğrencilerimize Mihrab ve mimberde nasıl davranmaları gerektiğini, mimbere nasıl çıkıldığını ve nasıl namaz kıldırıldığını anlattı. Hocamıza değerli bilgilerini öğrencilerimize aktardığı için teşekkürler. 

May

16-18 Mayıs tarihleri arasında okulumuzda öğrencilerimize ve velilerimize memnuniyetlerini ve memnuniyetsizliklerini belirtebilecekleri anket uygulandı. Uygulanan anketlerin değerlendirilmesi Okul müdür yardımcısı Ali AYATA ve büşra DUYAR tarafından yapılarak değerlendirmeler tabloya dönüştürülmüştür. 

Anket sonuçlarına genel olarak bakarsak öğrencilerimizden 4,10 puan aldık. 5 üzerinden değerlendirmeye göre bu puan gayet iyi bir değer. Yalnızca dikkatimizi çeken 1.7 puan aldığımız madde ise Laboratuar kullanımı.. Bu maddeden düşük not almamızın tek sebebi laboratuarımızın olmamasıdır. Çok az bir malzemesi bulunan fen bilimleri öğretmenimiz  elindeki imkanlar dahilinde yapmaya çalışsada öğrencilerimizin gözünden okulumuzun bu eksiği kaçmamıştır. 

Veli anketleri öğrencilerimizle velilere gönderilmiş, evlerinde doldurdukları anketi velilerimiz tekrar okula göndermiştir. Velilerimizden aldığımız dönütlere bakılırsa onlarda okulumuzdan memnunlar. Memnuniyetsiz oldukları bir durum  olmadığını belirten velilerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

May

Geçen ay yaptığımız koşu yarışmasında kız ve erkekler dalında sınıf birincisi olan öğrencilerimizle final yarışında okul birinci olan öğrencilerimiz madalyalarına kavuştu.  Okul Müdürü Ahmet ŞENLİK´i öğrencilerimize madalyalarını takdim ederken öğrencilerimize başarılarının devamını diledi. 

May

2014 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuz ilk mezunlarını veriyor. 

Türkçe Öğretmeni Ayşe BAYRAM TURKAK ve sekizinci sınıf öğrencilerimizin büyük emekler vererek hazırladıkları mezuniyet töreni, velilerimiz büyük katılımı ile yapıldı. Öğrencilerimizin sunduğu mezuniyet programı büyük ilgi ile izlendi.  Okul birincisi İrem GÖKTAŞ,  mezuniyet kütüğüne ilk çiviyi çaktı. Bayrak ve filamamızı yedinci sınıf öğrencilerimize teslim eden sekizinci sınıf öğrencilerimiz aynı zamanda öğretmenleri için yazdıkları şiirleri de okudular. Kep atma ve devamında pasta kesimiyle devam eden törenin sonunda öğrencilerimiz bütün öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı minnettar olduklarını belirttiler. Mezuniyet diplomalarını Okul Müdür yardımcısı Alii AYATA´dan alan öğrencilerimiz daha sonra öğretmenleri ile bol bol fotoğraf çekildiler. 

Bizlerde okul olarak onları hiç bir zaman unutmayacak ve hep yanlarında oacağız. Onlar bizim için çok değerliler çünkü ilk mezun öğrenciler...... Hepsini çok ama çok seviyor bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. Fotoğraflara haber içeriğinden ulaşabiliirsiniz.

May

22 Mayıs Salı Günü öğrencilerimizin, öğretmenleri danışmanlığında hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımıza herkes davetlidir. 

May

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan proje kapsamında bir çok okul ve ilçede yüzlerce öğretmene STEM eğitimi veriliyor.STEM EĞİTİMİ 07-11/05/2018 tarihlerinde ilçemizdeydi. Bu eğitime katılan üç öğretmenimiz eğitim sonunda sertifikalarını aldılar. Süleyman YILMAZ, Elif KILIÇ ve Esra GÜNEŞ öğretmenlerimize, İlçe Milli EĞitim Müdürlüğümüze ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafında eğitim için görevlendirilen eğitmen Esen EGEMEN´e teşekkürlerimizi sunarız. 

May

DİKAB öğretmenlerimiz Derya öğretmen ve hilal öğretmenimiz müftülük ziyareti yaptılar. Mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek tecrübelerini geliştirmek için yapılan ziyarette öğretmenlerimiz müftülük Vaizi Abdullah YAZAN hocamızla bilgi alışverişinde bulundular.

Öğretmenlerimizle onları eğitim öğretim yılı çalışmaları sebebi yaşadıkları yoğunluktan kurtarmak ve yenide enerji toplamalarını sağlamak için ilçemizde bulunan Bursa Parkına pikniğe gittik. Çok değerli öğrencilerimizi götürdüğümüz piknikte öğretmenler ve öğrenciler oyunlar oynadı, yemek ve tatlılarını yedi, otun ateşinde çay içtiler. hem öğretmenlerimiz hemde öğrencilerimiz parkın karşısında bulunan halı sahada top oynadı. Öğrretmenlerimiz ve öğrencilerimiz bu güzel günün hatırası için fotograflar çektirdi ve çok eğlendiler. Etkinlik hazırlığında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrenci velilerimize teşekkürlerimizi sunarız

May

´´CENNET ANNELERİN AYAKLARI ALTINDADIR´´ Hz MUHAMMED (SAV) ne güzel buyurmuştur. Başta şehit annelerimiz olmak üzere bütün anne olan öğretmen ve velilerimizin, bütün annelerin anneler günü kutlu olsun. 

May

40 Hadis ve Esma-ül Hüsna ezberleme başarısı gösteren 6/A ve6/B sınıfı öğrencilerimiz Din kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Derya DEĞİRMENCİ tarafından teşvik amacı ile ödüllendirdi. Öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkürlerimizi sunarız.

May

Okulumuz  bünyesinde giriş katta bulunan mescidimiz güzelleştirmeçalışmaları devam ediyor. Minber ve mihrap ile birlikte bütünlüğü sağlayıcı olsun diye duvar kenarlarını da oyma ahşap ile kapladık.  Öğrenci ve öğretmenlerimizin artık daha rahat ve huzur içinde namazlarını kılmaya devam etmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Allah, kılınan namazları kabul eylesin inşallah.

May

İş Sağlığı ve Güvenliği kapsamında yangın merdivenlerimiz ve kapılarımız yönetmeliğe uygun bir şekilde hazır bulunmaktadır. Yangın merdiveni ve diğer merdivenlerimizde kaymayı önleyen kaydırmaz bantlarımız bulunmaktadır. Elektirik tesisatlarının kontrolünde herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır. Ayrıca uyarı levhalarımız ilk günden bu yana gerekli noktalarda bulunmaktadır.

Nis

Öğretmenlerimiz ve idarecilerimizle eğitim gezileri yaptık. Önce Cacabey Medresesini gezdik. Bu sırada Ahi Evran Üniversite  Dr. Tezcan KARTAL ile görüştü. Sosyo-bilimsel ( Genetiği Değiştirilmiş Ürünler, Gen Terapisi vb.)Konularda öğretmenlerin öğretim sırasında kullanacakları daha faydalı yöntemler hakkında bilgi alan öğretmenimiz bilgilerini diğer öğretmenlerle paylaştı. 

Neşet ERTAŞ Gönül Sultanları Kültür Evi´ni de ziyaret ettik. Günün sononda toplanıp bütün gezinin değerlendirilmesi yapıldı.

Nis

Okulumuz sınıflar arası koşu yarışması yapıldı. İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğüne ait halı sahasında yaptığımız yarışmada öğrencilerimiz önce sınıf birincisi sonra okul birincisi olmak için yarıştı. Kızlar ve Erkekler olarak iki kategoride yarışan öğrencilerimize sınıflarından büyük destek vardı. Yarışmalarda bize destek olan Serhat AVCI´ ya ( GenÇlik ve Spor Müdürlüğü Antrenörü) teşekkür ediyoruz.

Yapılan yarışlarda dereceye girenler;

Erkekler OKUL Birincisi: Emre BİÇER-8.sınıf                           

 Kızlar OKUL Birincisi: Melike Emine DOĞAN

ERKEKLER SINIF BİRİNCİLİĞİ

Yunus Emre ÖZTÜRK- 5.Sınıflarda

Kalender KARA-6.sınıflarda

Mesut KARA- 7.sınıflarda

Emre BİÇER-8.sınıflarda

KIZLAR SINIF BİRİNCİLİĞİ

Hazal KÜÇÜK-5.SINIFLARDA

Hanım BEYSAN-6.Sınıflarda

Melike Emine DOĞAN-7.sınıflarda

Beyza YAĞCI-8.Sınıflarda

Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.