T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRŞEHİR / AKPINAR - AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Şbt

Okulumuza kayıtlı 105 öğrenci bulunmaktadır.

Öğrencilerimizden hiçbiri disiplin cezası almamıştır.

Beş öğrencimiz sürekli devamsız durumda iken bunlardan 4 tanesi mülteci öğrencidir.

Öğrencilerimizin okula uyum konusunda sıkıntıları yoktur. Bütün öğretmenlerimiz öğrencilerin her türlü problemleri ile ilgilenmekte bu durum da öğrenciler okulu yuvaları gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

Başarı durumuna gelince;

Bu eğitim yılının birinci yarısında 30 öğrencimiz TEŞEKKÜR BELGESİ, 21 öğrencimiz TAKDİR BELGESİ, 7 öğrencimizde çeşitlli başarılarından dolayı İFTİHAR BELGESİ aldı.

40 Hadis Ezberleme yarışmasında geçen yıl birinci olan öğrencimiz Yusuf UĞUR Umre´ye gitti. Siyeri Nebi sınavında dereceye giren 1 öğrencimizden Esma YAZAN yarım altın, diğer beş öğrencimiz çeyrek altınla Sayın Valimiz tarafından ödüllendirildi. 

Okul Müdürü Ahmet Şenlik Geçen yıl Bursluluk Sınavını(PYBS´yi) kazanan beş öğrencimizi sevdikleri takımın formaları ile ödüllendirdi. 

Okul genelinde yapılan pil toplama kampanyalarında her ay en çok pil toplayan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Bu kampanyada toplamda beş öğrenci ödüllendirildi. 

Yine okul içinde yapılan Kur´an-ı Kerim  okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Kur´an-ı Kerim hediye edildi. İlçe genelinde yapılan çeşitli şiir, resim , kompozisyon yarışmalarında bir çok öğrencimiz ödül kazandı.

Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor aynı mutlulukları diğer öğrencilerimizin de yaşaması için haftasonu PYBS hazırlık için hafta içi Görsel Sanatlar dersinden kurslar açıyoruz.

Şbt

Okulumuzda öğrenciler arası ´Ezan Okuma´ yarışması yapıldı.  Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz aşağıdaki gibidir. 

Birinci: YUSUF UĞUR 7/A

İkinci: ALİHAN KAMACI 7/A

Üçüncü: MAHMUT MELİH KARAHAN 8/A

Dördüncü:BURAK ŞEKER   6/A

Yarışmayı düzenleyen Derya Hocamıza ve Hatice Hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Okulumuz çok amaçlı salonunda imam hatip öğrencilerimize ´Sağlıklı Beslenme ve Obeziteyi Önleme´ konulu bilgilendirme çalışması yapıldı. Okulumuza davet ettiğimiz alanında uzman Nazlı DENİZ hocamız öğrencilerimize sağlıklı beslenmenin kahvaltı ile başladığını, okula gelirken mutlaka kahvaltı yapmaları gerektiğini, kahvaltıda yumurta yemenin faydalı olduğunu, dengeli ve düzenli beslenmenin önemini, öğrencilerin ara öğün olarak tükettiği kola, cips, şekerleme gibi hazır yiyeceklerin sağlığa zararlı olduğunu anlattı. Sağlıksız beslenmenin ve hazır yiyeceklerin obeziteye, obezitenin de bir çok hastalığa seebep olduğunu belirtti. Öğrencilere, hazır yiyecekler yerine kuruyemiş, evlerde yapılan kurutulmuş meyveler gibi doğal yiyeceklerin tüketilmesinin yararlı ve sağlıklı olduğunu ifade etti. Öğrencilerimizle değerli bilgilerini paylaşan hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Türkçe Öğretmenlerimiz Ayşe BAYRAM TURKAK ve Esra GÜNEŞ, bir sınıfta ortak ders anlattılar. Öğretmenlerimiz birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmak için birlikte girdikleri bir sınıfta ilgili konuyu birlikte öğretmeye çalışarak işbirliği örneği gösterdiler. 

Şbt

İslam tarihine iz bırakmış büyüklerimizden Mevlana´nın ismi 7/A , Ali Kuşçu´nun ismi 5/B, İbni Haldun´un ismi 8/B, İbni Sina 6/A, Şeyh Edebali 5/A, Karamanoğlu Mehmet Bey´in ismi 8/A, Karacaoğlan´ın ismi 6/B sınıfına verildi. Sadece isimleri değil bu isimlerin hayatlarını anlatan yazılar da ilgili sınıfın kapısında yer alacaktır.

Şbt

İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen sayın Abdullah YAZAN Hocamız okulumuz konferans salonunda İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimize seminer düzenledi. 

Şbt

KUDEP(Kurumsal Değerlendirme Projesi) kapsamında öğrencilerimizin ailelerini ziyaret etmeye başladık. Veli ziyaretlerimiz öğrencimizin gerçek hayatı ve evdeki çalışma durumu hakkında daha gerçekçi bilgiler elde etmemizi sağlıyor. Bu sayede öğrencilerimizin başarısını etkileyen bir çok faktörü belirleyip onların daha başarılı olması için yeni yollar belirleme imkanı bulacağız. Fedakar öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Yardımseverlik karşılık beklemeden yardım etmeyi benimsemiş olma durumudur.

Yardımseverlik kavramını benimseyen ve hayatında önemli bir yere koyan kişilere ise yardımsever denmektedir.

´Birlikten kuvvet doğar´ sloganı ile değerli öğrencilerimize bir değerimizi daha kazandırmaya çalışıyoruz. Emeği geçen başta Hatice hocamıza ve tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

Şbt

Okulumuz öğrencilerinin okulda yaşadığı problemleri belirlemek için Problem Tarama envanteri uygulandı. Tarama sonuçlarına göre öğrencilerin tespit ettiği problemlerin başında dolapların duvara sabitlenmemiş olması gelmektedir. Okul idaresi olarak en kısa sürede dolapların sabitlenme çalışmalarına başlanacağını belirtmek isteriz. 

Şbt

Maliye Bakanlığı ve MEB işbirliği kapsamında Vergi Bilinci Geliştirme Eğitimi çalışması yapıldı. Okulumuz bütün sınıflarında öğrencilere Vergi Bilinci konulu sunum yapıldı.

Şbt

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 2. Dönem Öğretmenler kurulu toplantısı bütün öğretmnelerimimzin katılımı ile gerçekleşti.

Toplantıda birinci dönemin dğerlendirmesi ve ikinci dönem yapılacak çalışmalar hakkında kararlar alındı.

Şbt

2017 Yılı Mevlidi Nebi etkinlikleri kapsamında yapılan hadis ezberleme yarışmasında birinci olarak Umre´ye gitmeye kazanan Öğrenccimiz Yusuf Uğur, Umre dönüşü Sayın Valimizi ziyaret etti. Kabe duvarına sürülmüş seccadeyi Sayın Valimiz Necati ŞENTÜRK´e hediye etti. Öğrencimizi tebrik ediyor, bu imkanı sunan Sayın Valimize ve öğrencimizin çalışmalarında emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkürklerimizi sunarız.

Ock

Öğrencilerimiz gösterdikleri başarılardan dolayı iftihar belgesi almaya hak kazanmıştır.

İftihar Belgesi Almaya Hak Kazanan Öğrencilerimizin:

Fatma Demirdoğan

Emire Güneş

Yusuf Uğur

Rüveyde Bengü Yazan

Kalender Kara

Samet Acer

Zübeyde Atalay

Ock

Bütün bir dönemin çabaları sonucu alınan karne ile öğrencilerimiz mutlu oldu. Öğrencilerimize karnelerini vermek üzere ilçemiz Belediye Başkanı, Milli eğitim Müdürümüz, Garnizon Komutanımız, İlçe Müftümüz, Emniyet Amirimiz okulumuza teşrif ettiler. amirlerimizden karnelerini ve hediyelerini alan öğrencilerimiz daha mutlulukla tatile koştular. hepsine iyi tatiller diliyoruz.

Ock

Okulumuz koridorunda Duvar Gazetesi oluşturuldu. Belirli gün ve haftalarla ilgili çalışmalara yer verilecek olan duvar gazetemiz de bu ay okulumuzda yapılan etkinlikler, çalışmalar ve TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı başvurumuzun kabulu haberleri yer aldı. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkürler.