T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRŞEHİR / AKPINAR - AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Ekm

Okulumuz öğrencilerinin ders  kazanımlarını hızlı,kolay ve eğlenceli öğrenmesi  açısından Metematik Öğretmenimiz Büşra DUYAR´ın öncülük ettiği ve öğrencilerimiz arasında büyük ilgi gören ´´Sen Sor Ben Söyleyeyim Projesi´´ öğrencilerimizin  motivasyonlarını arttırarak öğrenmeyi sağlama açısından da büyük katkı sağlıyor.Aynı zamanda doğru sayısı en fazla olan öğrencimizinde ödüllendirildiği proje için Matematik Öğretmenimize teşekkürlerimizi sunarız.

Ekm

Okulumuz ile Akpınar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen ortak çalışmada okulumuz bahçesinin önemli bir bölümü ağaçlandırıldı.Öğretmen ve öğrencilerimizin de katılımıyla gerçekleşen faaliyetle öğrencilerimiz çevreye duyarlılık konusunda önemli bir aşama kaydettiler.Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Ekm

Eyl

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kapsamında okulumuzun da katılımıyla tören düzenlendi.Akpınar Kaymakamlığında yapılan resmi tören İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Örsan PINAR´ın  Atatürk Anıtı´na çelenk koymasıyla başladı.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla proğram sona erdi.

Eyl

Ağu

Tem

05.07.2018 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda LGS´yegiren ilçemizdeki tüm öğrencilere tercihlerini yapmalarına yardımcı bilgilendirme çalışması yapıldı. İl RAM´dan gelen Rehberlik Öğretmeni Alper COŞKUN, öğrencilerimize ve ailelerine tercih yaparken nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgi vermiştir.

LGS tercih işlemleri için öğrencilere dikkatli olmalarını öneren Hocamız bütün öğrencilerimizetercihlerinde gidebilecekleri ve sevdikleri alanı tercih etmeleri önerisinde bulundu. Alper COŞKUN öğretmenimize teşekkürlerimizi sunarız.

May

TÜBİTAK´ın desteğiyle bu yıl ikincisini düzenlediğimiz 4006 Bilim Fuarımız misafirlerimizin katılımıyla büyük bir onurla gerçekleştirilmiştir.

Altı ay gibi bir süredir öğrenci ve öğretmenlerimizle hazırlığını yaptığımız fuarımız Belediye Başkanımız, şube Müdürümüz , Garnizon Komutanımız, Emniyet Müdürümüz ve okul müdürleri, öğrencileri ve öğretmenleri ile velilerimizin katılımıyla açılmıştır. Fuarımızda 25 öğrenci ile 6 öğretmenimizin büyük emeklerle hazırladığı Kodlama, Coğrafya, Edebiyat, Türkçe, Fizik, Mühendislik, Matematikve Tasarım alanlarındaki 20 projemiz misafirlerimiz tarafından çok beğenilmiştir. 

Fuarımıza katılarak destek olan bütün misafirlerimize ve fuarımızın hazırlığının her adımında görev alan öğrenci ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

May

Şube öğretmenlerimiz kendi sorumluluklarındaki öğrencilerinin zeka ve yeteneklerini tanımaları için 28 Mayıs Pazartesi günü öğrenci tanıma ve çoklu zeka testleri uygulandı. Öğrencilerimizin eğitim öğretim başarısını arttırmak ve yeteneklerini geliştirmek için uygun ortamları hazırlamada yapılan bu çalışma bizim için çok önemlidir.  

Ayrıca matematiksel ( sayısal) zekaya yatkın yedinci sınıf öğrencilerimizden bazıları Matematik öğretmenimiz Büşra DUYAR tarafından matematik testine tabi tutuldular ve zeka sorularının yer aldığı testi başarıyla tamamladılar.

May

Müftülük Görevlisi Muzaffer GÖKTAŞ hocamız öğrencilerimizle buluştu. Okul mescidinde gerçekleştirilen buluşmada hocamız öğrencilerimize mesleki gelişimlerine katkıda bulunacak bilgiler verdi. öğrencilerimizin ilgiyle dinledikleri hocamız tecrübelerinden yola çıkarak öğrencilerimize mesleki gelişimlerinin eksiksiz olmasının onlara sağlayacağı  faydaları anlattı. Öğrencilerimize Mihrab ve mimberde nasıl davranmaları gerektiğini, mimbere nasıl çıkıldığını ve nasıl namaz kıldırıldığını anlattı. Hocamıza değerli bilgilerini öğrencilerimize aktardığı için teşekkürler. 

May

16-18 Mayıs tarihleri arasında okulumuzda öğrencilerimize ve velilerimize memnuniyetlerini ve memnuniyetsizliklerini belirtebilecekleri anket uygulandı. Uygulanan anketlerin değerlendirilmesi Okul müdür yardımcısı Ali AYATA ve büşra DUYAR tarafından yapılarak değerlendirmeler tabloya dönüştürülmüştür. 

Anket sonuçlarına genel olarak bakarsak öğrencilerimizden 4,10 puan aldık. 5 üzerinden değerlendirmeye göre bu puan gayet iyi bir değer. Yalnızca dikkatimizi çeken 1.7 puan aldığımız madde ise Laboratuar kullanımı.. Bu maddeden düşük not almamızın tek sebebi laboratuarımızın olmamasıdır. Çok az bir malzemesi bulunan fen bilimleri öğretmenimiz  elindeki imkanlar dahilinde yapmaya çalışsada öğrencilerimizin gözünden okulumuzun bu eksiği kaçmamıştır. 

Veli anketleri öğrencilerimizle velilere gönderilmiş, evlerinde doldurdukları anketi velilerimiz tekrar okula göndermiştir. Velilerimizden aldığımız dönütlere bakılırsa onlarda okulumuzdan memnunlar. Memnuniyetsiz oldukları bir durum  olmadığını belirten velilerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

May

Geçen ay yaptığımız koşu yarışmasında kız ve erkekler dalında sınıf birincisi olan öğrencilerimizle final yarışında okul birinci olan öğrencilerimiz madalyalarına kavuştu.  Okul Müdürü Ahmet ŞENLİK´i öğrencilerimize madalyalarını takdim ederken öğrencilerimize başarılarının devamını diledi. 

May

2014 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuz ilk mezunlarını veriyor. 

Türkçe Öğretmeni Ayşe BAYRAM TURKAK ve sekizinci sınıf öğrencilerimizin büyük emekler vererek hazırladıkları mezuniyet töreni, velilerimiz büyük katılımı ile yapıldı. Öğrencilerimizin sunduğu mezuniyet programı büyük ilgi ile izlendi.  Okul birincisi İrem GÖKTAŞ,  mezuniyet kütüğüne ilk çiviyi çaktı. Bayrak ve filamamızı yedinci sınıf öğrencilerimize teslim eden sekizinci sınıf öğrencilerimiz aynı zamanda öğretmenleri için yazdıkları şiirleri de okudular. Kep atma ve devamında pasta kesimiyle devam eden törenin sonunda öğrencilerimiz bütün öğretmen ve idarecilerimize emeklerinden dolayı minnettar olduklarını belirttiler. Mezuniyet diplomalarını Okul Müdür yardımcısı Alii AYATA´dan alan öğrencilerimiz daha sonra öğretmenleri ile bol bol fotoğraf çekildiler. 

Bizlerde okul olarak onları hiç bir zaman unutmayacak ve hep yanlarında oacağız. Onlar bizim için çok değerliler çünkü ilk mezun öğrenciler...... Hepsini çok ama çok seviyor bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyoruz. Fotoğraflara haber içeriğinden ulaşabiliirsiniz.

May

22 Mayıs Salı Günü öğrencilerimizin, öğretmenleri danışmanlığında hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarımıza herkes davetlidir. 

May

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından hazırlanan proje kapsamında bir çok okul ve ilçede yüzlerce öğretmene STEM eğitimi veriliyor.STEM EĞİTİMİ 07-11/05/2018 tarihlerinde ilçemizdeydi. Bu eğitime katılan üç öğretmenimiz eğitim sonunda sertifikalarını aldılar. Süleyman YILMAZ, Elif KILIÇ ve Esra GÜNEŞ öğretmenlerimize, İlçe Milli EĞitim Müdürlüğümüze ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafında eğitim için görevlendirilen eğitmen Esen EGEMEN´e teşekkürlerimizi sunarız.