T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRŞEHİR / AKPINAR - AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Mrt

BESLENME DOSTU OKUL projemiz kapsamında öğrencilerimizi hem doğru beslenmeye yönlendirmek için bilgilendiriyor, beslenme panomuzda bilgiler sunuyoruz hem de haftanın iki günü sabah ders başlamadan önce onbeş dakika spor yapıyoruz. Proje ekibimiz tarafından Salı ve Perşembe günleri sabah saat 8,15 -8,30 arasında yapılmasına karar verilmiştir. 01/03/2018 Perşembe günü başladığımız spor saatleri ile daha sağlıklı nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktayız. 

Mrt

Okulumuzda 28 Şubat Sivil Savunma Günü ikaz-alarm ve uyarı tatbikatı yapıldı. Öğrencilerin haberi olmadan yapılan tatbikatta öğrencilerimiz uyarı alrm sistemine uyarak çok kısa bir sürede sığınaklara indi. Tatbikat sırasında hiçbir problem yaşanmamıştır. 

Ayrıca tatbikat sonrası okulumuz öğrencileri tarafından hazırlanan Sivil Savunma Günü Programını yapıldı.

Mrt

Sayın velilerimiz, öğretmenlerimizle ders saatleri dışında daha rahat ve uzun görüşmeler yapabilmeniz için sizlerle öğretmenlerimizin müsait olduğu saatleri paylaşıyoruz. 

Dilediğiniz öğretmenin uygun saatini haber içeriğimizden bakarak daha rahat görüşme saatlerinizi ayarlayabilirsiniz.

Mrt

Okulumuzda öğrencilerimize okumayı sevdirmek adına başlattığımız okuma saatleri eğitim öğretim yılı ekim ayından bu yana  bütün öğretmen ve öğrencilerimizin katılımı ile sürmektedir. Ayrıca her sınıfta Türkçe derslerinin bir saati okuma saati olarak yapılmaktadır. Okuma saatleri dışında öğrencilerimiz istediği her boş vakitlerinde kütüphanemiz dışında okuma köşemizde kitap okumaktadır. Okuma saatlerimize isteyen her velimiz katılabilir.

Şbt

Okulumuz 7/A sınıfı öğrencileri, medeniyet bilincini edinmeleri  amacıyla ilimizin Kaman ilçesinde bulunan tarihe ışık tutan, geçmişte yaşanmış kültürel yerleri rehber eşliğinde gezdiler. Okul müdürümüz Ahmet Şenlik liderliğinde ve Ayşe Hocamızın eşliğinde yapılan gezide öğrencilerimiz hem Japon bahçesini gezdi hem de bahçe içindeki tarihi eserlerin yer aldığı müzeyi gezerken rehberlerden bilgi aldılar.Mutlulukla dolaşan öğrencilerimiz aynı zamanda tarihi bilgiler edindiler. Gezinin hazırlanmasında emeği geçen Müdür Yardımcımız Ali Hocaya ve bütün hocalarımıza teşekkürler. Geziden karelere içerik bölümünden ulaşabilirsiniz.

Şbt

Okulumuza kayıtlı 105 öğrenci bulunmaktadır.

Öğrencilerimizden hiçbiri disiplin cezası almamıştır.

Beş öğrencimiz sürekli devamsız durumda iken bunlardan 4 tanesi mülteci öğrencidir.

Öğrencilerimizin okula uyum konusunda sıkıntıları yoktur. Bütün öğretmenlerimiz öğrencilerin her türlü problemleri ile ilgilenmekte bu durum da öğrenciler okulu yuvaları gibi hissetmelerini sağlamaktadır.

Başarı durumuna gelince;

Bu eğitim yılının birinci yarısında 30 öğrencimiz TEŞEKKÜR BELGESİ, 21 öğrencimiz TAKDİR BELGESİ, 7 öğrencimizde çeşitlli başarılarından dolayı İFTİHAR BELGESİ aldı.

40 Hadis Ezberleme yarışmasında geçen yıl birinci olan öğrencimiz Yusuf UĞUR Umre´ye gitti. Siyeri Nebi sınavında dereceye giren 1 öğrencimizden Esma YAZAN yarım altın, diğer beş öğrencimiz çeyrek altınla Sayın Valimiz tarafından ödüllendirildi. 

Okul Müdürü Ahmet Şenlik Geçen yıl Bursluluk Sınavını(PYBS´yi) kazanan beş öğrencimizi sevdikleri takımın formaları ile ödüllendirdi. 

Okul genelinde yapılan pil toplama kampanyalarında her ay en çok pil toplayan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Bu kampanyada toplamda beş öğrenci ödüllendirildi. 

Yine okul içinde yapılan Kur´an-ı Kerim  okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Kur´an-ı Kerim hediye edildi. İlçe genelinde yapılan çeşitli şiir, resim , kompozisyon yarışmalarında bir çok öğrencimiz ödül kazandı.

Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyor aynı mutlulukları diğer öğrencilerimizin de yaşaması için haftasonu PYBS hazırlık için hafta içi Görsel Sanatlar dersinden kurslar açıyoruz.

Şbt

Okulumuzda öğrenciler arası ´Ezan Okuma´ yarışması yapıldı.  Yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz aşağıdaki gibidir. 

Birinci: YUSUF UĞUR 7/A

İkinci: ALİHAN KAMACI 7/A

Üçüncü: MAHMUT MELİH KARAHAN 8/A

Dördüncü:BURAK ŞEKER   6/A

Yarışmayı düzenleyen Derya Hocamıza ve Hatice Hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Okulumuz çok amaçlı salonunda imam hatip öğrencilerimize ´Sağlıklı Beslenme ve Obeziteyi Önleme´ konulu bilgilendirme çalışması yapıldı. Okulumuza davet ettiğimiz alanında uzman Nazlı DENİZ GÜLDEMİR hocamız öğrencilerimize sağlıklı beslenmenin kahvaltı ile başladığını, okula gelirken mutlaka kahvaltı yapmaları gerektiğini, kahvaltıda yumurta yemenin faydalı olduğunu, dengeli ve düzenli beslenmenin önemini, öğrencilerin ara öğün olarak tükettiği kola, cips, şekerleme gibi hazır yiyeceklerin sağlığa zararlı olduğunu anlattı. Sağlıksız beslenmenin ve hazır yiyeceklerin obeziteye, obezitenin de bir çok hastalığa seebep olduğunu belirtti. Öğrencilere, hazır yiyecekler yerine kuruyemiş, evlerde yapılan kurutulmuş meyveler gibi doğal yiyeceklerin tüketilmesinin yararlı ve sağlıklı olduğunu ifade etti. Öğrencilerimizle değerli bilgilerini paylaşan hocamıza teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Türkçe Öğretmenlerimiz Ayşe BAYRAM TURKAK ve Esra GÜNEŞ, bir sınıfta ortak ders anlattılar. Öğretmenlerimiz birbirlerinin tecrübelerinden faydalanmak için birlikte girdikleri bir sınıfta ilgili konuyu birlikte öğretmeye çalışarak işbirliği örneği gösterdiler. 

Ayrıca öğretmenlerimiz  Kültür ve Medeniyetimizde eğitim anlayışının özünü yansıtan eserlerden seçtiği bazı klasik eserlerden hikayelerden bölümler okuyup, müzakere ettiler ve düşüncelerini belirterek bilgi paylaşımında bulundular.

Şbt

İslam tarihine iz bırakmış büyüklerimizden Mevlana´nın ismi 7/A , Ali Kuşçu´nun ismi 5/B, İbni Haldun´un ismi 8/B, İbni Sina 6/A, Şeyh Edebali 5/A, Karamanoğlu Mehmet Bey´in ismi 8/A, Karacaoğlan´ın ismi 6/B sınıfına verildi. Sadece isimleri değil bu isimlerin hayatlarını anlatan yazılar da ilgili sınıfın kapısında yer alacaktır.

Şbt

İlçe Müftülüğü tarafından görevlendirilen sayın Abdullah YAZAN Hocamız okulumuz konferans salonunda İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimize seminer düzenledi. 

Şbt

KUDEP(Kurumsal Değerlendirme Projesi) kapsamında öğrencilerimizin ailelerini ziyaret etmeye başladık. Veli ziyaretlerimiz öğrencimizin gerçek hayatı ve evdeki çalışma durumu hakkında daha gerçekçi bilgiler elde etmemizi sağlıyor. Bu sayede öğrencilerimizin başarısını etkileyen bir çok faktörü belirleyip onların daha başarılı olması için yeni yollar belirleme imkanı bulacağız. Fedakar öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Şbt

Yardımseverlik karşılık beklemeden yardım etmeyi benimsemiş olma durumudur.

Yardımseverlik kavramını benimseyen ve hayatında önemli bir yere koyan kişilere ise yardımsever denmektedir.

´Birlikten kuvvet doğar´ sloganı ile değerli öğrencilerimize bir değerimizi daha kazandırmaya çalışıyoruz. Emeği geçen başta Hatice hocamıza ve tüm öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

Şbt

Okulumuz öğrencilerinin okulda yaşadığı problemleri belirlemek için Problem Tarama envanteri uygulandı. Tarama sonuçlarına göre öğrencilerin tespit ettiği problemlerin başında dolapların duvara sabitlenmemiş olması gelmektedir. Okul idaresi olarak en kısa sürede dolapların sabitlenme çalışmalarına başlanacağını belirtmek isteriz. 

Şbt

Maliye Bakanlığı ve MEB işbirliği kapsamında Vergi Bilinci Geliştirme Eğitimi çalışması yapıldı. Okulumuz bütün sınıflarında öğrencilere Vergi Bilinci konulu sunum yapıldı.