T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KIRŞEHİR / AKPINAR - AKPINAR İMAM HATİP ORTAOKULU

Haberler

Ara

Okul öğrencilerimize beslenme konusunda bilgilendirme çalışması yapıldı. Sunumda dengeli beslenmenin önemine vurgu yapan öğretmenimiz öğrencilerin yememesi gereken sağlıksız yiyecekleri anlattı. Ayrıca vücudumuzun karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, mineral ve su besin içeriklerine ihtiyacının olduğu, günlük olarak her besin içeriğinden sevsekte sevmesekte yeteri kadar alınması gerektiği belirtildi. 

Ara

Öğrencilerimiz yeterki okusun istedik ve onlar için koridorumuzda OKUMA KÖŞESİ oluşturduk. Çitlerle çevirdiğimiz köşemizde ilgi çekici olsun diye iki armut koltuk yerleştirdik. Öğrencilerimiz hem rahatça oturacak hemde dilediği kitabı okuyacaktır. Okumanın Saati Yoktur sloganlı saatimiz ile ´AL GÖTÜR OKU GETİR´ diyoruz. Emeği geçen başta Ayşe Hocamız olmak üzere boyama işlerinde destek olan güvenlik görevlimiz Yasemin Hanıma ve bütün öğretmenlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Okuma Köşemiz okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olsun.

Ara

Öğrencilerimizden Okuyan Yediler Takımları oluşturuldu. Her grup belirli saatlerde istedikleri yerde birlikte kitap okumaktadırlar. Bu çalışma için daha çok boşta bulunan sınıfımız kullanılmaktadır. öğrencilerime iyi okumalar diliyoruz.

Ara

Öğretmenlerimiz sınıf öğrencilerinin velileri ile görüşerek okuldaki durumu hakkında bilgi verildi. Velilerimizde öğrencilerinin evdeki durumları hakkında öğretmenlerine bilgi verdi. Bu görüşmeler sadece bu gün değil herzaman yapılmakta ve veliler öğrencileri hakkında bilgilendirilmektedir.

Ara

Uzun bir hazırlıktan sonra yaptığımız bilim fuarı başvuru sonuçları bugün açıklandı. 

Başvurumuz kabul edildi. Bilim Fuarımız 7 Mayıs 2018.

Şimdi projelerimizin ürüne dönüştürülmesi süreci başlıyor. Bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi çalışmalar diliyoruz.

Ara

Okulumuz içinde düzenlenen Kur´an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz belirlendi. ÖğrencilerimizeKur´an-ı Kerim hediye edildi. 

Etkinlikte emeği geçen Derya Hocamıza ve bütün öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Ara

Bu yıl okulumuza yeni başlayan öğrencilerimize ´Okula Uyum´ formu uygulandı. Öğrencilerimiz okul hakkında tüm fikirlerini rahatça belirtti.

Öğrencilerimizin cevaplarına bakılırsa okulu benimsemişler. Kendilerini okula ait hissediyorlar. Okula uyum konusunda üst sınıflardan, öğretmen ve yöneticilerden destek gördüklerini belirttiler. Öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Ara

Mesleki dersler öğretmenlerimiz eşliğinde öğrencilerimizle Kur´an-ı Kerim i güzel okuma etkinliği yapıldı. Etkinliğe katılan öğrencilerimizin daha güzel okumalar yapabilmeleri için etkinlikler yıl içinde devam edecektir. 

Ara

Öğrencilerimizin coşku ile doya doya yerli malı haftasını kutladı.

Her zaman yerli malı kullanmalı, ekonomimizi kalkındırmalıyız.

Ara

Rehberlik ihtiyaç analiz formlarını velilere ve öğretmenlerimize uyguladık. Sonuçlara bakılırsa öğretmenlerimizin ihtiyaçları arasında öne çıkan sekizinci sınıflara sınav konusunda, davranış bozukluklarını çözmek ve düzeltmek için tecrübeli bir Rehberlik Öğretmeni.

Velilerimiz istekleri arasında öne çıkan ihtiyaç yine Rehber Öğretmen. Özellikle sekizinci sınıf öğrencilerimizin velileri sınav konusunda destek olacak bir yol gösterici ihtiyacı olduğunu belirtti.

Ara

Dünya İnsan Hakları Günü öğrencilerimizle kutlandı. Evrensel İnsan Hakları Bildirgesi temel alınarak öğrencilerimize insanların sahip olduğu hak ve özgürlükler anlatıldı. 

Ara

 İnsanların kusurlarını örtmek: Hz. Peygamber bir hadislerinde şöyle buyurur:"Kim bu dünyada bir kulun ayıbını örterse Allah da onun ayıbını kıyamette örter."

Ara

Kırşehir Valiliği tarafından düzenlenen Siyeri Nebi sınavında derecye giren altı öğrencimiz ödüllerini Neşat Ertaş Kültür Merkezinde düzenlenen törenle aldı.

Öğrencilerimizin başarılarının devamını diliyoruz. Okulumuza kazandırdıkları başarı için teşekkir ederiz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

Kas

Okul müdürümüz Ahmet Şenlik´in kardeşi vefat etmiştir. Merhuma Allah´tan rahmet geride kalanlarına sabır versin inşallah.

Kas

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)´in doğumu İlçe Müftümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün katılımı ile okulumuzda kutlandı.

Kutlu Doğum Haftası kapsamında yapılan progamda Kur´an-ı Kerim tilaveti, ilahi ve şiirler okundu.

Okul panomuzu hazırlayan başta  Ayşe BAYRAM TURKAK ve tüm öğretmenlerimize ve programda emeği geçen bütün öğretmenlere teşekkürlerimizi sunarız. Allah´ın rahmeti hepinizin üstüne olsun inşallah.